Aktualności

Farmacja w Polsce – nauka i zawód

XXIII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Krakowie

 

Zjazd został zorganizowany w dniach 19-22 września 2017 roku w Krakowie. Współorganizatorami byli Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział Kraków oraz Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Obrady obejmowały szeroki zakres zagadnień podjętych w badaniach naukowych w poszukiwaniu odpowiedzi na wyzwania stawiane współczesnej farmacji. Były one doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy i nawiązania nowych kontaktów sprzyjających dalszemu rozwojowi nauk farmaceutycznych. Wśród prowadzonych wykładów nie zabrakło leków pochodzenia naturalnego. Mówiono także o interdyscyplinarności w pracy farmaceuty.

 

Również Labofarm przedstawił temat o nowoczesnych formach kształcenia podyplomowego i interdyscyplinarności w pracy farmaceuty, podczas którego pani Maria Piaskowska wraz z panią Moniką Bartwicką mówiły o czteroletnim doświadczeniu w zakresie szkoleń organizowanych we współpracy z okręgowymi izbami aptekarskimi i ośrodkami naukowymi dla farmaceutów w ramach ustawicznego kształcenia.
Jako jedni z nielicznych, w swoich szkoleniach poruszamy tematy z zakresu prawa, dlatego też współpracujemy z prawnikami. Farmaceuci są bardzo zainteresowani tymi wykładami, ponieważ omawiamy bieżące sprawy, zmiany prawne…

 


Podczas szkolenia oraz zjazdu zaprezentowana została nasza nowa platforma centrumfitoterapii.pl, która umożliwia użytkownikom nie tylko zdobywanie punktów edukacyjnych, ale również jest miejscem wymiany doświadczeń różnych grup zawodowych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i wzmocnienie zaufania Pacjentów, a także źródłem wiedzy i aktualnych informacji z zakresu medycyny, farmacji i prawa.

 

 

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału! A Państwa zapraszamy do korzystania z naszej platformy centrumfitoterapii.pl