Konferencja w Lublinie

2017-11-23

Szkolenie zostało zorganizowane dnia 23 listopada br. w Hotelu Forum przy ul. Obywatelskiej 8. Uczestniczącym farmaceutom zostało przyznanych 4 punkty miękkie.

Podczas szkolenia poprowadzony został warsztat pt. Fitoterapii zaparć, przedstawiony został pokaz wykonania maceratu z nasienia płesznika, uczestnicy mieli możliwość jego posmakowania. Nasienie płesznika jest jednym z leków firmy Labofarm, jego atutem jest m.in. możliwość stosowania u kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku od 6 r.ż.

Wśród wykładów omówiona została fitoterapia schorzeń sercowo-naczyniowych oraz fitoterapia dróg oddechowych, w których scharakteryzowane zostały rośliny lecznicze oraz produkty roślinne lecznicze, mające wpływ na profilaktykę lub współleczenie danej jednostki chorobowej. Zwrócono uwagę również na to, aby konsultować z lekarzem lub farmaceutą preparaty kupowane, zażywane przez nas dodatkowo, na własną rękę.

Bardzo ciekawym tematem, który wzbudził dyskusję okazał się wykład z zakresu prawa, który może być kontynuowany na naszym forum internetowym. Zachęcamy gorąco do wypowiadania się, zadawania pytań oraz przesyłania propozycji tematów.