Konferencja we Wrocławiu

2018-04-21

Już po raz 6 gościliśmy we Wrocławiu!

 

Dnia 21 kwietnia zorganizowaliśmy konferencję w hotelu Mercure Wrocław Centrum. Tematem spotkania była II część kursu – Postępy w zakresie leku roślinnego. Współorganizatorami kursu byli Ośrodek Szkolenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Dolnośląska Izba Aptekarska.

 

Kurs został podzielony na dwie części, które obejmowały fitoterapię oraz prawo farmaceutyczne.

Tematy z zakresu fitoterapii zostały omówione w sposób praktyczny, zawierały surowce i leki roślinne o działaniu uspokajającym, w skład, których wchodzą substancje lecznicze o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie stosowania. W skład wykładów wchodziły elementy opieki farmaceutycznej w zakresie szerszego stosowania tych leków w wybranych schorzeniach układu nerwowego. Podczas obu wykładów podkreślono zalety stosowania leków roślinnych, które mają przewagę nad syntetycznymi lekami uspokajającymi – łączne zastosowanie surowców roślinnych o podobnym działaniu, pozwala na uzyskanie silniejszego działania przy zastosowaniu mniejszych dawek substancji czynnych; preparaty roślinne uzupełniają leczenie, działając wielokierunkowo na pozostałe narządy i układy, których prawidłowa praca jest zaburzona z powodu nadmiernego napięcia nerwowego; stosując roślinne leki uspokajające o wielokierunkowym działaniu likwidujemy nie tylko napięcie nerwowe, ale również przyczyny zaburzeń poszczególnych układów wywołanych przewlekłym stresem.

Z zakresu prawa przedstawione zostały aktualne problemy występujące na rynku farmaceutycznym w Europie oraz w Polsce. Od początku wykładu uczestnicy chętnie brali udział w dyskusji. Omówione zostały m.in. tematy związane z fałszywymi produktami leczniczymi, suplementami diety oraz klauzulą sumienia.

 

Poniżej fotorelacja ze spotkania.